Ticari Çeviri nedir?

Ticari sektörlere yani bankacılık, holding, yatırım danışmanlığı, sigortacılık, ithalat ve ihracat şirketleri ile fabrikalara yapılan tüm rapor, bilanço, sözleşme vb. evrak tercüme hizmetlerinin tamamıdır. Ticari kuruluşlar ihtiyaç duydukları tüm tercüme işleri için bazen bünyelerinde tercüman çalıştırmaktadır. Bünyesinde tercüman çalıştırmanın maliyetini göze alamayan firmalar için ise özel tercümanlık büroları hizmet vermektedir. Ekvator Tercüme Bürosu birçok sektöre birden fazla alanda 50den fazla dilde çeviri hizmeti sunmaktadır. Kadromuzda yer alan uzman ve yeminli tercümanlar sayesinde Ticari Kuruluşların tercüme hizmetlerini sağlamaktadır.

Ticari sektörlerin ithalat ve ihracat yaparken ihtiyacı olan karşı tarafın yönetmelik, genelge ve kanunları yani mevzuat çevirileri hukuki çeviri olarak sınıflandırılmaktadır. Ancak diğer şirket raporları ve evrakları tamamen ticari çeviri olarak değerlendirilip bu şekilde tercüme edilmelidirler. Çünkü mevzuat çevirileri ile ilgili yaşanabilecek sıkıntılar vardır. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi Hukuki Çeviri yazımızda bulabilirsiniz. Ticari ilişkilerde karşı tarafa teklifleri doğru iletmek çok önemlidir. Bu ticari başarıları doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden de en ufak bir tercüme hatası kabul edilemezdir. Firmaları zarar uğratmaması ve mağduriyetler oluşturmaması amacıyla Ekvator Tercüme olarak ticari tercüme ofisimizi bu alanda uzman kadromuzdan oluşturduk ve müşterilerimizin maksimum fayda memnuniyete ulaşmasını sağladık.

Firmaların sektörlerine göre o alanlarda uzmanlaşan tercümanlarımız 50den fazla dilde ticari ihtiyaçlarda tercüme hizmeti sunmaktadırlar. Ekvator Tercüme olarak anlaşmalı olduğumuz firmalar ile sürekli ve hızlı çeviri hizmeti sunmaktayız.  Firmanızın tüm tercüme ihtiyaçlarını karşılayacak firmanız bünyesinde çalışan bir tercümandan daha fazla hizmet sağlayacak bir tercümana sahip olmak istiyorsanız sizde tercüme ofisimiz ile anlaşarak üçüncü parti tercüman hizmeti alabilirsiniz. Sektörüne getirdiği bu yenilikçi yaklaşım sayesinde Ekvator Tercüme Ofisi sektöründe hizmet veren rakiplerinden bir adım öne geçmektedir.

Tercüme sektöründe Yeminli Tercüman hizmeti veren kurumlar artık sadece hedef dili iyi bilen tercümanlara değil aynı zamanda kendisini belirli alanlarda uzmanlaştırmış tercümanlar tercih edilmektedir. Dünyada ilişkilerin ve alanlardaki bilgi birikimlerinin gelişmesi sebebi ile artık sadece dil bilerek tercüme hizmeti doğru bir şekilde verilememektedir. Bu sebeple firma bünyemizde tercüman istihdam ederken tercüme alanlarına göre alanlarda uzmanlaşmış tercümanları seçmektedir. Böylece verdiğimiz hizmetin kalitesi arttırılmaktadır. Ekvator Tercüme Firmasına yaptığınız bütün tercüme talepleri acil tercüme olarak değerlendirilmekte ve ek ücret talep etmeden en kısa sürede tercümelerinizi teslim etmektedir. Kısa sürede teslim edilen tercümeleriniz uzman tercüman tarafından çevirisi yapılmakta ve bir kontrol tercümanı tarafından ikinci bir gözle incelenerek sizlere teslim edilmektedir.

Ekvator Tercümanlık teslim ettiği tüm işlerde olası hataların önüne geçecek kontrol mekanizması ile kısa sürede hatasız tercüme hizmeti sunmaktadır. Tercüme hizmetine yıllarını vermiş deneyimli kontrol çevirmenlerimiz tercümesi yapılan bütün belgelerin hazırlanan tercümeleri kontrol etmekte ve varsa hataları gidererek müşterilerimize hatasız tercüme hizmeti sunmaktadır. Tercüme fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak için web sitemizden canlı destek talebinde bulunabilir ya da sitemizden kolayca belgelerinizi yükleyerek hızlı bir şekilde sipariş oluşturabilir ve anında fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca ek hizmetlerden ihtiyacınıza uygun olanını seçebileceğiniz ek hizmetler hanesinde ek hizmetlerimizi de görebilirsiniz. Bütün sipariş aşamasını kolayca web sitemizden yapabileceğiniz gibi destek hattımıza da yazarak anında cevap alabilirsiniz.